KURUMSAL

İZMİR PAİNTBALL


Kulübümüz 2006 yılında İzmir adına Türkiye Paintball Liginde mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bugüne sayısız ulusal ve uluslararası başarı elde eden kulüplerimizde, İzmirin genç yetenekleri Avrupa ve dünyanın önde gelen tecrübeli ve yıldız oyuncuları ile yan yana omuz omuza bu başarıları elde etmektedirler. Hâlihazırda Türkiye liglerinin en genç oyuncularını çatısı altında barındıran kulübümüz, bu konuda tekrarı bile oldukça zor olan birçok ilke imzasını atmıştır.
 

2 yıl üst üste klasmanında Avrupa şampiyonluğu kazanan kulübümüz 2012 yılında da Fransa’da Div–1 klasmanında dünya şampiyonu olmayı başarmıştır. Grubunda Fransa ve Almanya temsilcilerini maç kaybetmeden geçen takımımız sonrasında Belçika, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Venezüella, Güney Afrika, İtalya, İngiltere takımları ile mücadele etmiş ve bu maçlarda da galip olarak hem Avrupa genel klasmanında sezon şampiyonu olmuş hem de dünya kupasını Türkiye’ye getirmiştir.
 

Aynı yıl Türkiye liginde 6 takımla mücadele eden İzmir Angelpark tüm sezonda sadece 1 set kaybederek yine galip sıfatıyla Türkiye ligini şampiyon olarak bitirmiştir. Bu başarısını üst üste ikinci yılında tekrar eden kulübümüz yine son 3 yılın Türkiye kupası şampiyonluğunu da kazanma başarısı göstererek tekrarı zor bir başarı zincirine imza atmıştır. 2012 yılında başka bir ilkle gündeme gelen İzmir Angelpark hem Türkiye kupasında hem de Türkiye liginde B takımı ile bronz madalyaya sahip olarak Türkiye tarihinde ilk kez 2 takımla kürsü yapan kulüp unvanına sahip olmuştur. Aynı dönemde 16 yaş altı takımıyla A klasmanında mücadele eden İzmir Angelpark birçok büyük takımın karşısında sergiledikleri başarılı oyunları ve kayda değer galibiyetleri ile ses getiren genç yetenekleri ile geleceğe güvenle bakmaktadır.
 

Bu sebeplerdendir ki İzmir Angelpark İzmir’in profesyonel paintballdaki imzası iken şu anda Türkiye’nin Avrupa ve dünya paintballındaki imzası olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.